Warface онлайн шутер
Якщо в назві мережевого шутера немає слів Call of Duty, Battlefield або Counter-Strike, то біля такої ігри було прийнято проходити не озираючись. Чому «було»? Тому що київське відділення компанії Crytek недавно вчинила справжню революцію, створивши умовно-безкоштовний шутер, який впритул підібрався до глянцевим блокбастерам, а деяких з них навіть зумів вкусити за п'яту. Йдеться, звісно ж, про Warface online- однієї з найбільш очікуваних ігор 2012 року.
Перейдемо до суті. У ігрі чотири класи персонажів: інженер, штурмовик, снайпер і медик. Інженер перекочував прямо з серії Battlefield. Єдине, чого він не вміє, так це лагодити танки, бо танків в варфейс онлайн немає. Цей клас звик спілкуватися з пістолетами-кулеметами і спеціалізується на установці мін. Відкритий бій не для нього - інженер повинен вміти аналізувати обстановку, обчислювати найбільш популярні стежки ворогів і гадити там в міру своїх здібностей.
Штурмовик є основною ударною міццю будь-якого загону. Він не тільки універсальний штурмовик ефективний на будь-якій дистанції, але ще і є ходячим складом боєприпасів, таким собі прапором, у якого завжди знайдеться в загашнику парочка гранат для братків.
Медик за звичаєм бігає з дефібрилятором і з одного розряду здатний підняти на ноги навіть остиглий труп. Практично бескорисний при дистанційних перестрілках, але поблизу с радістю усадить в вас парочку зарядів з дробовика. В PvP без цього класу ще можна обійтися, а от у PvE його наявність є критично важлива. Особливо це помітно на місіях з Джаггернаута - здоровенним броньованим мужиком, чий металевий захист вкрай чутливий до ударів струму дефібрилятора.
Останній клас - снайпер, самий непотрібний. На більшості карт йому просто ніде розвернутися. Зазирнувши в приціл, він побачить перед собою не голову ворога, а чехарду прищів на його обличчі. Та й позицій для неспішної стрільби в Warface не так вже й багато.
На даний момент в ігрі налічується шість типів битв. Штурм пропонує однієї з сторін захопити три опорні точки, а другий відповідно не дати їм цього зробити. В підриву одній команді потрібно по черзі підірвати три ключові пункти, а захисникам - відбити їх. Захоплення і Командний бій - це класичні CTF і TDM. В Знищенні потрібно тримати під контролем одну крапку, щоб викликати на ворогів авіаудар. Останній режим - Мясорубка, найвеселіший - в ньому кожен іграє сам за себе. Ніякого тімплея - тільки дощ зі свинцю і куча гранат в повітрі.
Кооператив в Warface напрочуд цікавий. Тут і конвоювання техніки, і сутички з босами, і місцевий аналог виживання, де замість зомбі на вас пруть табуни найманців. Саме тут дуже важлива командна взаємодія, бо ворогів тут дуже багато, стріляють вони ще більше, а якщо в команді не виявиться лікаря, то можна сміливо виходити з ігри. Комп'ютерні суперники дуже розумні - любилять вискакувати з-за кутів, заманювати в підворіття і грамотно міняти позиції.
Єдине, до чого можна причепитися в Warface, так це до тісноти карт. Місця тут менше, ніж в CoD, тому противники буквально наступають одне одному на п'яти. У цій ігрі довго не живуть, якщо звичайно, у вас немає особистого медика на повідку. Іноді м'ясорубка відбувається прямо на базі і тут від перманентної смерті можуть врятувати тільки підкати.
Warface видео обзор
Ще однією важливою особливістю ігри є виключно слабкий вплив доната на геймплей. Всього ігра Warface налічується три валюти. Корони і варбакси можна чесно заробити в бою, а от кредити купуються за реальні гроші. За перші можна брати екіпіровку в оренду, за другі - купувати її назавжди, а за треті можна купити зброю, яка не ламається. Єдине, чого не вистачає в Warface на сьогоднішній день, так це великих карт. З ними у Crytek вийшов би справжній шедевр.
Офійний сайт Warface: https://wf.mail.ru